10 راه برای تقویت پشتکار و پایداری در مسیر موفقیت

10 راه برای تقویت پشتکار و پایداری در مسیر موفقیت

پشتکار یک مهارت ضروری در زندگیست. اگر می خواهید به اهداف زندگی خود برسید و موفق باشید، پشتکار در مواجهه با چالش ها و موانع ضروری است. پیشنهادات زیر به شما کمک می کند تا ببینید چگونه می توانید پایداری و ثبات قدم خود را در مسیر افزایش داده و از آن برای کمک به بهبود کل زندگی خود استفاده کنید.

1. ایجاد نگرش ذهنی مثبت

برای رسیدن به هر چیزی در زندگی، ابتدا باید باور داشته باشید که می توانید آن را انجام دهید. به قول معروف «ایمان بیاور و به دست بیاور». طرز فکر شما بر رفتار شما تأثیر می گذارد. با باور به خود، به طور خودکار شانس موفقیت خود را افزایش می دهید.

2. یک مربی یا کوچ استخدام کنید

فردی را پیدا کنید که دانش و مهارت لازم را برای هدایت شما در مسیر دستیابی به اهدافتان داشته باشد. به این صورت زمانی که شما به چالش کشیده می شوید، و باید پاسخگو باشید، او به شما انگیزه می دهد و به شما کمک می کند در مسیر خود بمانید.

3. منظم و با انضباط باشید

این موضوع یک ویژگی مهم برای رشد و پیشرفت است. جیم ران نظم را به عنوان “پلی بین اهداف و عادت” توصیف می کند. اگر نظم و انضباط را توسعه دهید، تعهد و تمرین خود را افزایش خواهید داد. نظم و انضباط به شما کمک می کند در مسیر رسیدن به هدف خود بمانید.

4. یک چشم انداز ایجاد کنید

شما باید بتوانید هدف خود را ببینید و ببینید که پس از رسیدن به آن چگونه زندگی شما تغییر خواهد کرد. شما همچنین باید تصویر بزرگتری را ببینید. موفقیت شما چه تاثیری بر افراد اطرافتان خواهد داشت؟ خانواده، دوستان و همکاران خود را در نظر بگیرید. آیا روابط شما تغییر خواهد کرد؟ با نگاه کردن به فراتر از خود، عزم خود را برای رسیدن به هدف و لزوم طی کردن این مسیر افزایش می دهید.

5.  ذهنیت رو به رشد را در خود ایجاد کنید

مهم این است که نه تنها مثبت فکر کنید، بلکه یک ذهنیت رو به رشد را نیز پرورش دهید. این بدان معنی است که شما قادر به مقابله با تغییرات هستید و توانایی واکنش نشان دادن و تغییر برنامه های خود را در صورت لزوم دارید. برنامه ریزی لازم است. اما شما باید بتوانید خود را با هر تغییری در شرایطی که ممکن است رخ دهد سازگار کنید.

 6. یک الگوی مثبت پیدا کنید

فردی را پیدا کنید که موفق باشد و بررسی کنید که چگونه به اهداف خود دست یافته است. چه چیزی را در مورد آنها تحسین می کنید؟ به عادات آنها نگاه کنید و از آنها الگو بگیرید. به یاد داشته باشید که موفقیت فقط اتفاق نمی افتد، بلکه به زمان، تلاش و پشتکار نیاز دارد. جی کی رولینگ قبل از اینکه ناشر اولین رمان هری پاتر خود را پیدا کند، پاسخ های منفی زیادی شنید. خواندن بیوگرافی و زندگی نامه افرادی که در مسیر خود با هر سختی مصمم بودند می تواند الهام بخش شما باشد. همچنین به شما بینش بیشتری در مورد چگونگی دستیابی آنها به اهداف و عادات روتین آنها می دهد.

7. خودتان را بشناسید

شناخت خود می تواند به شما در حذف ویژگی هایی که ممکن است مانع پیشرفت شما شوند کمک کند. آیا تعلل می کنید؟ چگونه بهترین کار را انجام می دهید؟ به همه عاداتی فکر کنید که ممکن است انجام آنها از دستیابی به اهدافتان جلوگیری کند. نحوه حذف یا تغییر آنها را در نظر بگیرید. با این حال، فقط بر روی ویژگی های منفی تمرکز نکنید. موارد مثبت را نیز بشناسید و نحوه استفاده از آنها را برای بودن در مسیر خود در نظر بگیرید.

8. اشتیاق داشته باشید

بدون اشتیاق شما در مسیر هدف خود نمی مانید. تداوم مستلزم اقدام است و حفظ آن در دراز مدت می تواند بسیار دشوار باشد. اگر می خواهید برای موفقیت صبر داشته باشید، باید از نظر عاطفی به نتیجه نهایی وابسته باشید.

9. یک یادگیرنده مادام العمر باشید

ذهن پرسشگر برای رشد مهم است. برای گسترش دانش و مهارت های خود حتما دوره های آموزشی را ببینید و بگذرانید. این امر همچنین به ایجاد یک ذهنیت خلاق کمک می کند که می تواند به شما در گسترش چشم اندازهایتان کمک کند.

10. در گفتگوی مثبت با خود شرکت کنید

این صدای کوچک در سر شما می تواند بزرگترین مانع برای رسیدن به موفقیت شما باشد. به یاد داشته باشید که مثبت فکر کنید و افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید.

مراحل عملی برای داشتن قدم های مصمم تر

اکنون که نکاتی برای کمک به توسعه پایداری و پشتکار خود بررسی کردیم، باید اقدام کنید. در زیر سه مرحله عملی وجود دارد که می توانید همین الان انجام دهید. این مراحل به شما کمک می کند که مصمم تر به اهداف خود نزدیک شوید.

  1. هدفی را برای شروع کار در همین لحظه تعیین کنید، سپس برنامه ریزی کنید که چگونه به آن دست یابید.
  2. جملات تاکیدی را بنویسید که به شما کمک می کند به سمت هدف خود حرکت کنید. آن را در مکانی که اغلب قابل دیدن است قرار دهید و در طول روز تکرار کنید تا انگیزه خود را افزایش دهید.
  3. بیوگرافی یک فرد موفق را بخوانید، مانند ریچارد برانسون، استیو جابز، یا جی کی رولینگ و غیره.
  4. داستان های الهام بخش شخصیت هایی را بخوانید که بر موانع به ظاهر غیرممکن غلبه کرده اند، پشتکار داشته اند و به هدف خود رسیده اند.

مقالات مرتبط

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
ما در روزهای کاری از ساعت 8 تا 16 پاسخگو هستیم،
بفرمایید چطور می‌تونم کمکتون کنم؟