تاثیر حقوق بر افزایش فروش | چقدر حقوق پرداخت کنیم؟

تاثیر حقوق در افزایش فروش

این مقاله را به این دلیل نوشتم که بیشتر مدیران کسب و کار در سال جدید، دغدغه دارند که چقدر حقوق به نیروهای خود پرداخت کنند. آن‌ها این سؤال را در جلسات مشاوره‌ای که با من دارند می‌پرسند. قبل از شروع کردن مقاله لازم است به این نکته اشاره کنم که تاثیر حقوق بر افزایش فروش را یکی از تکنیک‌های افزایش فروش بدانید.

اشتباه بزرگ در پرداخت حقوق

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک مرتکب شوید، این است که فرمول مشخصی برای پرداخت حقوق ندارید و در بیشتر مواقع حقوق کمتری پرداخت و در مقابل کار کمتری مطالبه می‌کنید. مثلا:

  • به یک نیروی خانم می‌گویید 6 ساعت در روز کار کند و هر روزی که نخواست سر کار نیاید و در نهایت ماهیانه 1 میلیون تومان بگیرد.

اگر برای پرداخت حقوق فرمول مشخصی داشته باشید، می‌توانید برای بیزینس خود استانداردهایی را تعریف کنید. و اگر فرمولی را در نظر نگیرید:

  • نیروی خوبی را نمی‌توانید استخدام کنید؛
  • یا نیروی وفاداری نخواهید داشت؛

چگونه می‌توان یک فرمول مشخص پرداخت حقوق داشت؟

قبل از هر چیزی به این سؤال پاسخ دهید که : «چرا نیروهایتان باید با شما همکاری کنند؟»

از جنبه‌های مختلف می‌توان به این سؤال پاسخ داد اما بخش مورد نظر من پرداخت حقوق است. شما چقدر حقوق پرداخت می‌کنید که انتظار دارید نیروها با شما همکاری کنند!

اغلب کسب و کارهای کوچک حتی حاضر نیستند حقوق حداقل اداره‌ی کار را پرداخت کنند. نیروهای این کسب و کارها مدت طولانی در آنجا نمی‌مانند.

اگر به این شکل عمل کنید، نیرو به راحتی شما را ترک می‌کند و به سازمان دیگری که حقوق و دستمزد بهتری داشته باشد، می‌رود. ولی اگر خارج از عرف عمل کنید و حقوق حتی بیشتر از اداره کار به نیروهای خود پرداخت کنی، احساس ترس دارند که چرا باید این سازمان را ترک کنم و به سازمان دیگری ملحق شوم.

نیرویی که ماه‌ها آموزش دیده است و فرهنگ سازمان شما را می‌داند، می‌تواند بهره‌وری بیشتری برای سازمان شما داشته باشد.

اولین گام برای افزایش فروش

همان طور که گفتم تاثیر حقوق بر افزایش فروش را یکی از تکنیک‌های افزایش فروش بدانید. بنابراین اولین گام برای افزایش فروش این است که هزینه‌ی هدر رفت نیروهای خود را کم کنید. به عبارتی دیگر اگر برای آموزش نیروی هزینه کرده‌اید، اجازه ندهید به خاطر حقوق پایین از سازمان شما برود.

بیشتر کسب و کارها به دلیل نداشتن نیروی کار و نگه داشت آن‌ها، فقط می‌توانند همان فروش قبل خود را ثابت نگه دارند؛ افزایش فروشی نخواهند داشت. زیرا:

  • چون مدام درگیر استخدام نیرو هستند.
  • یا نیروی کمی دارند.
  • یا آنقدر سرشان شلوغ است که درگیر روزمرگی می‌شوند.

و در گام دوم…

تا حالا از خودتان پرسیده‌اید: «چرا نیروها باید از سود بیشتر شما خوشحال شوند؟»

انگیزه‌ای که به نیروهای خود برای کار کردن و افزایش فروش و سودآوری می‌دهید، گام دوم در جهت تاثیر حقوق بر افزایش فروش است.

به این مثال توجه کنید:

فرض کنید می‌خواهید نظر فردی را راجع به طعم چلو کباب بدانید و توقع دارید که از طعم آن تعریف کند. ولی به جای اینکه اجازه دهید چلو کباب را بخورد، آن را به شکمش ببندید!

پس بریا انگیزه دادن به نیروهای خود باید کارهایی را که باعث انگیزه بخشی می‌شود، انجام دهید. فرض کنید شما 6 نیرو دارید و ماهیانه 30 میلیون از فروش سود می‌کنید. بخواهید که افزایش سود داشته باشید و هدف را روی 35 میلیون ببندید. و به عنوان پاداش به هر کدام از نیروهای خود 500 هزار تومان پاداش بدهید.

وقتی افراد بدانند که سهمی دارند خودشان را در جریان کسب سود بیشتر، حرکت می‌دهند. که این حرکت باعث رشد و پویایی سازمن می‌شود.

خلاصه‌ی مطلب این است که نیروها را هم در سود خود شریک کنید و تاثیر حقوق بر افزایش فروش را لمس کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مدیریت کسب و کار خود کسب کنید؛
اگر می‌خواهید کسب و کار شما در تمام ابعاد رشد کند؛
دوره هفت سیستم ثروت ساز را تهیه کنید و علاوه بر تکمیل اطلاعات خود راجع به حل مسئله یک مینی سیستم برای کسب و کار خود طراحی کنید.

مقالات مرتبط

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام
ما در روزهای کاری از ساعت 8 تا 16 پاسخگو هستیم،
بفرمایید چطور می‌تونم کمکتون کنم؟